skema/ugeoversigt og holdnumre

MANDAG

Svømning
8.00-9.00
hold 67

Vandgymnastik
08.00-08.30
Hold 1

Yoga
8.45 – 9.45
Hold 2

Styrketræning (nyt hold)
09.00 – 10.00
Hold 81

Stavgang beg.
09.00-10.00
Hold 3

Tai Chi
09.00-10.00
Hold 4

Bækkenbundstræning
09.00-10.00
Hold 13

Bevægelseslære
og afspænding
09.15-10.15
Hold 5

Grundtræning
for hele kroppen
10.30-11.30
Hold 79

Styrketræning
10.00 -11.00
Hold 6

Alder gør stærk
10.15 -11.15
Hold 8

Styrketræning
10.15 – 11.15
Hold 7

Body Flow (nyt hold)
10.30 – 11.30
Hold 82

Glad gymnastik
11.30-12.30
Hold 10

Yoga og afspænding
11.30-13.00
Hold 9

Minigolf*
12.30-14.30
Hold 11

Motionsgymnastik (nyt hold)
12.30 – 13.30
Hold 83

Styrk din krop
12.00-13.00
Hold 12

Effekttræning
13.00-14.00
Hold 14

Hård fysisk træning for demente
11.00-12.00
Hold 68

Svømning
12.10-12.30
Hold 24

Vandgymn./varmtvand
13.00-13.30
Hold 62

TIRSDAG
God morgen
08.00-09.00
Hold 15

styrketræning m/maskiner (nyt hold)
9.00 – 10.00
Hold 72

Yoga
09.15-10.45
Hold 17

Billard *
10.00-16.00
Hold 18

Styrketræning
10.30-11.30
Hold 19

Styrketræning
11.30-12.30
Hold 20

Afspænding
11.00-12.00
Hold 22

Stærke ben
13.00-14.00
Hold 61

Petanque
13.00- 14.00
hold 65

Styrk og stræk
13.00-14.00
Hold 23

ONSDAG
Styrketræning
09.50-10.50
Hold 25

Yoga for mænd
09.15-10.15
Hold 69

Stærke ben
09.15-10.15
Hold 78

Løbetræning
09.45-11.00
Hold 66

Motion for
demente
11.00-12.00
Hold 28

Svømning
11.50-12.30
Hold 77

Bold og spil
08.00-09.00
Hold 29

Kost, krop og
motion
10.30-11.30
Hold 31

Styrketræning m/maskiner (nyt hold)
11.00 – 12.00
hold 70

Motionsgymna-
stik
12.20-13.15
Hold 32

Yoga/afspæn-
ding
12.00-13.00
Hold 33

Motion og
bevægelse
13.00-14.00
Hold 34

Styrketræning m/maskiner (nyt hold)
13.00 – 14.00
hold 71

Svømning
11.10-11.55
Hold 63

Svømning/vandgymnastik
12.00 – 13.00
Hold 41

Ballstik
14.00 – 15.30
Hold 35

TORSDAG
Vandgymnastik
07.30-08.30
Hold 36

God morgen
08.00-09.00
Hold 37

Flexmotion
09.00-10.00
Hold 38

Motion for pårørende
til demente
09.30-10.30
Hold 39

Seniordans
10.00-12.00 og
13.00 – 15.00
Hold 42

Zumba
10.00-11.00
Hold 43

Styrketræning
10.30-11.30
Hold 44

Motion for ægte-
par med demens
10.30-11.30
Hold 45

Styrketræning (nyt hold)
11.00 – 12.00
Hold 73

Motionsfloorball
11.00 – 12.00
Hold 80

Styrketræning (nyt hold)
09.30 – 10.30
Hold 76

Styrketræning
11.30-12.30
Hold 46

Styrketræning uden maskiner.
12.00-13.00
Hold 47

Stærke ben
12.15-13.15
Hold 64

Store bolde
14.00-15.00
Hold 49

Styrketræning u/maskiner
14.00-15.00
Hold 50

FREDAG
God morgen
08.30-09.30
Hold 51

Styrketræning
08.30 – 09.30
Hold 52

Leg og motion
09.00-10.00
Hold 53

”Stol på dig selv”
09.00-10.00
Hold 54

Ældre i bevægelse
9.30-10.30
Hold 55

Styrketræning
9.45 -10.45
10.45 -11.45
Hold 56

Stavgang øvede
10.30-12.00
Hold 57

Yoga
10.30-11.30
Hold 58

Hård fysisk træning for demente
11.00-12.00
hold 68

Styrketræning (nyt hold)
11.00 – 12.00
Hold 74

Store bolde
begyndere
12.15-13.15
Hold 59

Svømning
13.00-14.00
Hold 60